Nowi wędrowcy u źródła Aganippe #8

16:27 0 Comments A+ a-WiarołomnyMiss Sheriedan
Szósty rok. Trwa zimna wojna z Voldemortem. Draco Malfoy walczy sam ze sobą. Nie jest ani przyjacielem ani wrogiem… Działa tylko na swoją korzyść… Przynajmniej tak mu się wydaje.
W pewnym momencie dostaje szansę od losu. Ale czy przypadkiem nie jest już zbyt późno?
„Wiarołomny” to opowieść o zwykłym chłopaku, który dostaje niespodziewaną możliwość zwycięstwa. Jednak aby wygrać musi wiele poświęcić, możliwe że nawet szansę na miłość…
Fanfiction >>> Harry Potter


Miasto bez Ciebie Nerinne
Vivian Faroe od dziecka cały swój czas poświęcała idealnym planom na przyszłość, jednak w wyniku tajemniczego zniknięcia przyjaciela, jej dotychczasowe życie zmienia się diametralnie.
Mija osiem lat, a ona wciąż nie potrafi zapomnieć o przeszłości i o chłopcu, który nawiedza ją w snach. Pewnego dnia ochroniarz Vivian odchodzi z pracy, a na jego miejsce zostaje zatrudniony ktoś nowy, od razu stając się nieodłącznym cieniem dziewczyny. Czy zupełnie obca osoba będzie w stanie zapewnić jej bezpieczeństwo? Dlaczego ten tajemniczy chłopak tak bardzo przypomina zaginionego Jeffa? 
Nocne koszmary nie ustępują. Sekrety tworzą ciasny krąg, który powoli zaciska się na jej szyi. Nikt nie może temu zapobiec. To już się stało. W niektórych chwilach żadne słowo nie jest właściwe, a świadomość tego pogłębia przepaść między nimi... I w końcu zdają sobie ze wszystkiego sprawę. Są chwile, do których nigdy nie będzie można powrócić.
Romans


Akcja opowiadania toczy się głównie w Punjabie, w Indiach. Jest to historia dziewczyny, która chciałaby być kimś innym oraz mężczyzny, który zauważy w niej coś, czego nikt inny nie dostrzegł. Oboje jeszcze nie wiedzą czego chcą od życia. Ich drogi krzyżują się przypadkiem, co z tego wyniknie?
Romans


Białe Pióro Aleks
Tajemnicze białe pióro stało się zagwozdką niejednego człowieka. Wielu starało się odgadnąć czym lub kim jest. Mieli różne pomysły, ale żaden nie okazał się prawdziwy. Może Ty podejmiesz wyzwanie?
Zbiór opowiadań


Minęło niemal dziesięć lat od Drugiej Wojny Czarodziejskiej i gdy wszyscy już myśleli, że nic nie jest w stanie ich zaskoczyć... Hannah Abbott, niezależna księgowa, przewraca wszystko do góry nogami. W roli głównej przedstawiam zatem: niesubordynację Departamentu Tajemnic, Severusa Snape'a, niedorzeczne kobiety i drobiny czasu w stanie czystym.
Fanfiction >>> Harry Potter


Tale as old as time poznyluty
Życie w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart nigdy nie zamiera - wciąż napływają nowi uczniowie, którzy z rozpieszczonych przez rodziców pierwszoroczniaków wyśmiewanych przez starszych studentów stają się siódmoklasistami, mającymi pełnię praw i górującymi nad "podrostkami". Koło wciąż się toczy, aż do znudzenia. 
Wśród uczniów jednak bywają wyjątki - osobowości tak barwne i charakterystyczne, że ciężko nie zatrzymać się nad nimi dłużej: potomkowie sławnych czarodziejów, którzy zasługi dla całego świata magii mają wpisane już na zawsze w karty historii. Ich dzieci tak jak oni sami wcześniej odkrywają tajemnice czarodziejskiego życia w Hogwarcie i być może nie raz będą musiały stawić czoła złu, które nigdy nie śpi...
Fanfiction >>> Harry Potter


Oczy w Ogniu. Olga S. Neilwood.
Może Ci się wydawać, że Oczy w Ogniu są dziwne, bo mają specyficzną budowę, narrację. Powiesz, że są suche, bez uczuć, bez mocji. Jednak, to rzeczywistość świata przedstawionego, który jest szary, zimny, nie ma w nim miejsca na ckliwość uczuć.
Kathanna Lewis wraz ze swoimi towarzyszami ucieka jak najdalej od zagrożenia. Żyje w niespokojnych czasach... Czy ludzie, którym ufa są tego warci? Czym jest pchająca ją siła? Może to przeznaczenie, fatum, a może Boski plan? Na jej drodze wciąż pojawiają się rzeczy niewyjaśnione... Dlaczego ciągnie ją, by mimo wszystko odkryć prawdę? Ludzie szepczą o konflikcie zbrojnym na zachodzie. Wkrótce następuje eskalacja i porządek świata nie jest już taki sam. Czy Kath i jej towarzysze znajdą bezpieczną przystań daleko od monotonnych przyzwyczajeń? Czy główna bohaterka przeżyje wstrząs, gdy życie ukarze jeszcze ciemniejszą stronę?
Wojenne


My Own WorldMeryem
Martina jest szesnastoletnią czarownicą. List z Hogwartu dostała trzy lata wcześniej niż inni, ale będąc w trzeciej klasie stało się coś, co spowodowało, że dziewczyna musiała porzucić naukę. Nie porzuciła jednak magii. Przez wiele lat zgłębiała jej tajniki, aby w końcu powrócić i wykonać powierzone jej zadanie.
Jaką tajemnicę skrywa? Czy kiedyś wyzna komuś prawdę?
Fanfiction >>> Harry Potter

Obsługiwane przez usługę Blogger.